YEAR | GRADE | PRESIDENT | SECRETARY | COACH | CAPTAIN | B & F |
1947 | C |
C. G. McAdam
|
J. F. Pilbeam
|
W. Avery
|
D. O. Smith
|
J. Hall
|
1948 | D |
C. G. McAdam
|
W. F. Davie
|
A. Simmons
|
L. Clark
|
G Ewan
|
1949 | D |
C. G. McAdam
|
W. F. Davie
|
J. Wetzel
|
J. Lawrence
|
M. McKenzie
|
1950 | D |
C. G. McAdam
|
G. Pearce
|
R. C. Pearce
|
R. Waters
|
M. McKenzie
|
1951 | C |
C. G. McAdam
|
G. Pearce
|
R. C. Pearce
|
A. McDougal
|
W. Hawes
|
1952 | C |
C. G. McAdam
|
A. T. McGuigan
|
R. C. Pearce
|
A. McDougal
|
W. Hawes
|
1953 | C |
C. G. McAdam
|
T. Berry
|
R. C. Pearce
|
A. McDougal
|
W. Hawes
|
1954 | B |
R. C. Pearce
|
T. Berry
|
J. Layton
|
J. Layton
|
L. R. Grant
|
1955 | B |
R. C. Pearce
|
R. Jolly
|
J. Layton
|
J. Layton
|
K. T. Pirrie
|
1956 | B |
W. F. Davie
|
R. Jolly
|
J. Layton
|
J. McFarlane
|
L. R. Grant
|
1957 | A |
W. F. Davie
|
J. H. McClure
|
R. Jones
|
R. Jones
|
L. R. Grant
|
1958 | B |
W. F. Davie
|
J. H. McClure
|
R. Jones
|
R. Jones
|
P. W. Hutchinson
|
1959 | C |
J. M. Dillon
|
B. C. Rowland
|
J. Layton
|
J. H. McClure
|
B. M. Thompson
|
1960 | B |
J. M. Dillon
|
B. C. Rowland
|
J. Layton
|
J. H. McClure
|
L. C. Gordon
|
1961 | B |
J. M. Dillon
|
B. C. Rowland
|
R. Lane
|
J. H. McClure
|
L. C. Gordon
|
1962 | B |
J. G. Robert
|
I. M. Elsworthy
|
J. H. McClure
|
L. C. Gordon
|
P. W. Hutchinson/L. C. Gordon
|
1963 | B |
J. G. Robert
|
J. Raynor
|
J. H. McClure
|
L. C. Gordon
|
P. W. Hutchinson
|
1964 | B |
I. M. Elsworthy
|
J. Raynor
|
J. H. McClure
|
L. C. Gordon
|
L. C. Gordon
|
1965 | B |
I. M. Elsworthy
|
J. Raynor
|
J. H. McClure
|
P. W. Hutchinson
|
P. W. Hutchinson
|
1966 | C |
G. E. Robert
|
I. R. Dakin
|
L. C. Gordon
|
P. W. Hutchinson
|
P. W. Hutchinson
|
1967 | C |
G. E. Robert
|
I. R. Dakin
|
L. C. Gordon
|
P. W. Hutchinson
|
W. Leppard
|
1968 | C |
G. E. Robert
|
R. A. Stallworthy
|
L. C. Gordon
|
P. W. Hutchinson
|
P. W. Hutchinson
|
1969 | C |
L. R. Grant
|
R. A. Stallworthy
|
L. C. Gordon
|
P. W. Hutchinson
|
G. R. Southby
|
1970 | C |
L. R. Grant
|
J. P. Nugent-Smith
|
G. Dunscombe
|
P. W. Hutchinson
|
P. W. Hutchinson
|
1971 | D |
I. R. Dakin
|
J. P. Nugent-Smith
|
L. C. Gordon
|
L. C. Gordon
|
R. G. Christie
|
1972 | C |
I. R. Dakin
|
J. P. Nugent-Smith
|
L. C. Gordon
|
R. I. Sykes
|
P. H. Shewan
|
1973 | C |
H. Brzezinski
|
I. W. Hammet/J. Moloney
|
P. T. Mullen
|
R. I. Sykes
|
P. H. Shewan
|
1974 | B |
H. Brzezinski
|
P. A. Dakin
|
P. T. Mullen
|
R. I. Sykes
|
M. C. Newton
|
1975 | C |
D. McDonald
|
P. A. Dakin
|
M. J. Alcock
|
R. I. Sykes
|
M. C. Newton
|
1976 | C |
D. McDonald
|
G. J. Sharp
|
P. T. Mullen
|
R. I. Sykes
|
R. W. Booth
|
1977 | D |
I. W. Hammet
|
S. L. Mason
|
J. Kerley
|
T. R. Cross
|
J. H. Rosewarne
|
1978 | D |
I. W. Hammet
|
S. L. Mason
|
M. W. Perry
|
M. W. Perry
|
G. A. Evans/F. T. Stafford
|
1979 | D |
P. A. Dakin
|
G. T. Spitall
|
M. W. Perry
|
M. W. Perry
|
R. B. Allen
|
1980 | D |
P. A. Dakin
|
G. T. Spitall
|
F. Webbeling
|
R. Demir
|
R. Demir
|
1981 | D |
P. A. Dakin/G. N. Drough
|
A. J. Callahan
|
P. J. Grant
|
R. Demir
|
R. Demir
|
1982 | D |
S. L. Mason
|
G. A. Favero
|
H. K. Rosewarne
|
P. J. Drough
|
R. Bredyk
|
1983 | D |
S. L. Mason
|
G. A. Favero
|
R. C. Newton
|
R. C. Newton
|
D. J. Stewart
|
1984 | D |
H. M. South
|
L. R. McIntyre
|
P. J. Grant
|
R. Bredyk
|
C. J. Corbett
|
1985 | D |
H. M. South
|
L. R. McIntyre
|
P. J. Grant
|
P. J. Drough
|
C. J. Corbett
|
1986 | D |
H. M. South
|
A. K. Millar
|
R. I. Sykes
|
C. J. Corbett
|
C. J. Corbett
|
1987 | E |
S. L. Mason
|
J. Crisara
|
E. W. Haberman
|
D. P. Desler
|
D. P. Desler
|
1988 | E |
S. L. Mason
|
J. Crisara
|
G. A. Evans
|
D. P. Desler
|
F. T. Stafford
|
1989 | D |
R. I. Sykes
|
P. A. Dakin
|
G. A. Evans
|
G. A. Evans
|
P. Flaherty
|
1990 | D |
R. E. Lippold
|
P. A. Dakin
|
R. Sarosi
|
R. Sarosi
|
S. Cross
|
1991 | E |
R. E. Lippold
|
J. D. Scotland
|
G Tsolacos
|
M. A. Hansen
|
M. A. Hansen
|
1992 | E |
R. E. Lippold
|
P. W. Riedel
|
G Tsolacos
|
J. D. Scotland
|
W. D. Dodd
|
1993 | E |
B. T. Wilson
|
D. L. Maddox
|
J. D. Scotland
|
J. D. Scotland
|
P. D. Ford
|
1994 | E |
B. T. Wilson
|
D. L. Maddox
|
J. D. Scotland
|
F. J. Doyle
|
A. R. James
|
1995 | E |
J. D. Scotland
|
P. W. Riedel
|
P. A. Olivieri
|
F. J. Doyle
|
J. D. Scotland
|
1996 | E |
J. D. Scotland
|
G. C. Scotland
|
P. A. Olivieri
|
F. J. Doyle
|
S. A. Clayton
|
1997 | E |
C. I. McFarlane
|
M. J. Braini
|
P. A. Olivieri
|
F. J. Doyle
|
J. Hall
|
1998 | E |
C. I. McFarlane
|
M. J. Braini
|
P. A. Olivieri
|
S. Craven
|
D. Wright
|
1999 | E |
C. I. McFarlane
|
G. Dean
|
K. Barnes
|
S. Craven
|
D. Cross
|
2000 | D3 |
C. I. McFarlane
|
L. R. McIntyre
|
K. Barnes
|
S. Craven
|
S. Craven
|
2001 | D2 |
P. Phelan
|
L. R. McIntyre
|
P. O’Connor
|
S. Craven
|
S. Craven
|
2002 | D3 |
P. Phelan
|
B. Robinson
|
P. O’Connor
|
B. Turner
|
D. Boland
|
2003 | D3 |
P.Phelan
|
B. Robinson
|
B. Devlin
|
P. Haseler
|
D. Cooper
|
2004 | D3 |
P. Phelan
|
B. Turner
|
B. Devlin
|
P. Haseler
|
M. Hill
|
2005 | D3 |
C.Richardson
|
B.Turner
|
B.Devlin
|
M.Hill
|
S. West
|
2006 | D4 |
C.Richardson
|
M.Verberne
|
R.Sarosi
|
D.Cooper
|
P. Edwards
|
2007 | D3 |
C.Richardson
|
M.Verberne
|
R.Sarosi
|
D. Cooper
|
P. Sosic
|
2008 | D3 |
C.Richardson
|
M.Verberne
|
D.Cooper
|
A.Foster
|
D.Burnside
|
2009 | D3 |
J. Nicholls
|
M.Verberne
|
D.Cooper
|
A.Foster
|
P. Edwards
|
2010 | D3 |
N. Pavlou
|
M. Verberne
|
M. Pike
|
R. Humphries
|
D. Burnside
|
2011 | D3 |
N. Pavlou
|
M. Verberne
|
M. Pike
|
P. Edwards/D. Baker
|
P. Edwards
|
2012 | D3 |
N. Pavlou
|
J. Dwyer
|
J. Scotland/T. Miller
|
B. Leske
|
D. Baker
|
2013 | D3 | N. Pavlou | J. Dwyer | A. Voyage | B. Leske/A. Collett | A. Collett |
2014 | D3 | N. Pavlou | D. Buckley | A. Voyage | B. Leske/A. Collett | S. Confait |
2015 | D3 | N. Pavlou | D. Buckley | A. Voyage | B. Leske/A. Collett | L.Stubbs |
2016 | D3 | N. Pavlou | D. Buckley | A. Voyage | A. Collett | B. Circosta |
2017 | D3 | N. Pavlou | D. Buckley | A. Voyage | A. Collett | T. Sardone/F. Ó Deasmhúnaigh |
2018 | D2 | N. Pavlou | D. Buckley | D. Matthews | A. Collett | B. Circosta |
2019 | D2 | N. Pavlou | D. Buckley | D. Matthews | A. Collett | B. Circosta |
2020 | D2 | N. Pavlou | D. Buckley | A. McMahon | B.Circosta | * Not Awarded |
2021 | D2 | N. Pavlou | D. Buckley | A. McMahon | B.Circosta | B.Wright |
2022 | D2 | N. Pavlou | D. Buckley | J. Scotland | L. Stubbs/B. Circosta | B. Circosta |
2023 | D3 | N. Pavlou | L. Cartwright | J. Scotland | TBA | TBA |
Honour Board – MenPHAFC2023-01-05T11:42:09+11:00